Video Prodüksiyon Sıkça Sorulan Sorular [SSS | FAQ]

Video prodüksiyon hakkında “Sıkça Sorulan Soruları” derlemeye çalıştık. Burada yer alan ya da yer almayan tüm ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.

Video Prodüksiyon Şirketi Nedir?

Video Prodüksiyon şirketi sizlere Pre-Production, Production (prodüksiyon) ve Post-Production aşamalarda hizmet veren şirketlerdir. Detaylar için “Video Prodüksiyon Nedir?” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Video Prodüksiyon Nedir?

Video Prodüksiyon, ihtiyaçlara yönelik video çalışmalarını fikir aşamasından, izlenebilir video aşamasına kadar  kontrol ve koordine ederek üretimin gerçekleşmesini sağlama işidir. Detaylar için “Video Prodüksiyon Nedir?” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Video Ajansı Nedir?

Video ajansları temelde, firmalar için çiz üstü ve çizgi altı tüm video üretim faaliyetlerini üstlenen ajanslardır. Bu aşamada video ajanslarının / prodüksiyon şirketlerinin deneyimi, müşterilerine sağlayabildiği ekip, ekipman tedariği ve sürerliliği oldukça önemlidir. Günümüzün en popüler iletişim ortamlarının başında gelen video içerikleri, kurum ve markalar için en etkili reklam tanıtım çözümlerinden biri. Durum böyle olunca bir çok oluşum gerek reklam, gerek tanıtım, gerekse startup’lar için bir video ajansına ihtiyaç duyuyor.  Detaylar için “Video Ajansı Nedir?” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Tanıtım Filmi Nedir?

Tanıtım filmi, bir firmayı tüm genel hatlarıyla nihai tüketici ya da iş ortaklarına kısa sürede tanıtan, nitelikleri, teknolojileri, tarihi ve yapı taşları gibi detaylara tercihe göre yer veren ve tercihen kısa süreli filmlerdir. Kurumsal tanıtım filmi ya da kurumsal film gibi ürünleri, “Tanıtım Filmi” adıyla ifade ediyoruz.

Öte yandan tanıtım filmi ya da kurumsal filmler sadece firma tanıtımları için kullanılmamaktadır. Ürün tanıtımı ya da hizmet tanıtımı gibi filmler var olan ya da pazara yeni giren ürün ve hizmetlerinizi, iş ortaklarınız ve müşterilerinize tanıtmak ya da kullanımı, faydaları gibi detaylara yer vermek ya da tele-marketing gibi doğrudan satışa ve siparişe yönelik olarak hazırlanabilir. Detaylar için “Tanıtım Filmi Nedir?” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Tanıtım Filmi Nasıl Çekilir?

Tanıtım filmi birden fazla aşamada ve farklı disiplinlerin bir arada kullanılmasıyla çekilir. Video prodüksiyon profesyonellerinin doğru kullandığı bu aşamalar hakkında fikir sahibi olmanız için şu temel başlıklarla bir özet yapabiliriz.

İhtiyacın belirlenmesi

Tanıtım filmi çekiminden önce, filmin hazırlanmasında temel amaçlarınız değerlendirilir ve hedef kitle öncelikli odak olarak belirlenir. Bunun ardından öncelikli yayın mecranız (fuar standı, sosyal medya, sunum v.b) da göz önüne alınarak bir referans temel oluşturulur.

İçeriğin oluşturulması

Hedef kitle ve yayın mecrası gibi temel değerler belirlendikten sonra, tanıtım filmi çekimi için içerik akışı oluşturulur ve anlatılmak istenenlerle ilgili bir metin yazılır. Bu aşama tanıtım filmi çekiminizde dış seslendirme kullanılmayacak olsa bile üretim aşaması için büyük önem taşımaktadır. Detaylı bilgi ve içeriğin devamı için “Tanıtım Filmi Nasıl Çekilir?” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Tanıtım Filmi Çekimi Maliyeti / Fiyatı Ne kadardır?

Tanıtım filmi çekim maliyetleri, her müşterinin ihtiyaçlarına göre bağımsız olarak belirlenen bir tutar kadardır. Her firma ya da ürüne özel içerik ve çalışma şekli belirlediğimizden ve her firma ya da ürünün tanıtım gereksinimleri birbirinden farklı olduğundan dolayı, standart bir paket fiyat vermemiz profesyonel çalışma prensibimiz gereği mümkün değildir. Bu konuda detaylı bilgi almak için bize ulaşmanız yeterli, sizin için en uygun ekip, ekipman ve içerikleri göz önüne alarak bir fiyat belirlenecektir. Detaylar için “Bize Ulaşın” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Prodüksiyon Nedir?

Ön çalışma (pre-production) ardından sonraki evrede işin fiiliyata geçtiği ve dolayısıyla en önemli kısımdır. Prodüksiyon aşamasında; Saha çekimleri gerçekleştirilir, senaryoda yer alan tüm detaylar yönetmen eşliğinde kayda alınır. Seslendirme, müzik bestelenmesi v.b gibi katma değer bileşenlerin hazırlanması da prodüksiyon aşamasına dahildir. Detaylar için “Video Prodüksiyon Nedir?” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Post Prodüksiyon Nedir?

Prodüksiyon sürecinde elde edilen görüntü, ses, fotoğraf gibi görsel ve işitsel malzemelerin bilgisayar aracılığı ve bu işe özel üretilmiş donanım ve yazılımlar ile anlamlı ve Pre-Production aşamasında ön görülen haline getirme sürecine Post Prodüksiyon denir. Detaylar için “Post Prodüksiyon Nedir?” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kontaktiere uns!
Go to Top